Turniej o puchar Burmistrza
28 lutego, 2019
Z wizytą u najmłodszych
23 kwietnia, 2019

Zebranie Walne 2019

W sobotą 2 marca w siedzibie OSP Poddębice odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2018r. w zebranie udział wzięli członkowie czynni, wspierający, członkowie młodzieżowej drużyny oraz zaproszeni goście: pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Poddębicach kpt. Radosław Cieślikowski, członek Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego OSP PR w Poddębicach Prezes OSP Panaszew dh Radosław Gortat, Pani Kierownik KRUS Edyta Michalska oraz proboszcz naszej parafii, który od listopada 2018r. został nominowany przez Arcybiskupa Metropolitę Łódzkiego ks. Grzegorza Rysią na Kapelana strażaków Powiatu Poddębickiego.

Na wstępie minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych druhów, następnie Prezes dh Tomasz Kapituła przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu i naszej Jednostki.

Początek ubiegłego roku to pomoc dla podopiecznych Metamoroza w Feliksowie, dwóm schroniskom w Łodzi, odpowiedź na apel dla Fundacji Zawierucha w Sośnie, gdzie skierowaliśmy pomoc postaci mebli, oczywiście, jak co roku uczestniczyliśmy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Następnie szkolenia Szkoła Podstawowa i Przedszkole ul. Miła i Przejazd oraz 4 prelekcje w prywatnym Przedszkolu w Łodzi o tematyce: zawód strażak i czujki dymu oraz czadu. Jak co roku pomogliśmy w organizacji Pikniku Rodzinnego w przedszkolu, uczestniczyliśmy w dniu dziecka w Sworawie zorganizowanym dla dzieci na obszarze wiejskim, byliśmy współorganizatorem Dnia Dziecka w Górze Bałdrzychowskiej i na zaproszenie właścicieli sklepu Kajtuś 1 czerwca zabawialiśmy przybyłe na piknik dzieci.

W ubiegły roku nasz OSP odniosła historyczny wyczyn na gminnych zawodach sportowo pożarniczych, w których zarówno drużyna damska, męska i MDP zdobyły I miejsca. Ponadto I miejsce turniej piłka halowa o Puchar Burmistrza, II miejsce o puchar Radnej Emilji Błaszczyk, I miejsce piłka nożna w Ciężkowie oraz bardzo istotny sukces wicemistrzostwo w Wojewódzkich Strażackich Drużyn Piłkarskich w Sieradzu, gdzie tytuł bramkarza turnieju wywalczył dh Adam Kapituła.

Ze środków gminnych pozyskaliśmy kolejne dwa aparaty ochrony dróg oddechowych, nowy sprzęt ratownictwa medycznego ze środków ministerstwa sprawiedliwości, a z własnych środków umundurowanie koszarowe kurtynę wodną czujniki bezruchu. Naprawiliśmy motopompę pożarniczą, zadania podjął się dh Arek Burski, a dh Andrzej Kacprzak przy pomocy dh Szadowiaka, dh Bojanowskiego, dh Cieślaka i innych przeprowadzili remont naszego wozu bojowego.

Ze środków własnych przeprowadziliśmy kapitalny remont podłogi w świetlicy OSP, zamontowaliśmy nowe karnisze, nowe firanki, żaluzje okienne, nowe obrusy, zmywarkę, udało się wygospodarować niewielkie pomieszczenie na szatnię, naprawiliśmy bramę garażową.

Jak co roku druhowie naszej OSP uczestniczyli w szeregu uroczystości Państwowych i Kościelnych. Cieszy fakt, że jest sporą grupa zapaleńców, którzy zawsze z ogromna ochotą i odpowiedzialnością poświęcają się na rzecz mieszkańców naszej Gminy, poprawy ich bezpieczeństwa, a w szczególności niesieniu ofiarnej pomocy rolnikom i ich rodzinom okolicznych miejscowości.

 

Dodaj komentarz