Zimowa pomoc
18 kwietnia, 2018
VI Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Piłce Nożnej Drużyn OSP
1 maja, 2018

Spotkanie z Prezydentem RP w Brusach

Na zaproszenie Fundacji pomoc dla Sośna „Zawierucha” i Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy delegacja OSP Poddębice wzięła udział w spotkaniu, które odbyło się 20 marca na styku województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego, w Brusach. Prezydent RP Andrzej Duda po 7 miesiącach od pierwszej wizyty spotkał się z wolontariuszami, którzy, po przejściu nawałnicy w sierpniu ubiegłego roku, ruszyli z wielu zakątków naszego kraju z bezinteresowną pomocą. W sali Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach zebrało się prawie 300 wolontariuszy oraz przedstawicieli organizacji, którzy reprezentowali tych wszystkich zaangażowanych w akcję likwidacji skutków nawałnicy.

Jako członkowie OSP w Poddębicach czujemy ogromną satysfakcję i dumę z tego, że zostaliśmy dostrzeżeni i docenieni tym „honorowym” uczestnictwem w spotkaniu z Prezydentem. Na to wyróżnienie i zarazem sukces pracowało wielu ludzi z naszego regionu, a my staraliśmy się reprezentować ich wszystkich, co podkreślałem na każdym kroku.  Warto w tym miejscu zacytować  słowa Sołtysa  Rytla Łukasza Ossowskiego , który wyraził swoją ogromną wdzięczność za zryw ludzkich serc i bezinteresowność w niesieniu pomocy tym najbardziej poszkodowanym.

– Cieszę się, że dzisiaj Pan Prezydent jest tutaj, by uścisnąć dłonie wszystkim tym, którzy dokonali czegoś, co wydawało się w tamtym trudnym czasie niemożliwe i niewykonalne. Jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych, wolontariuszom, przedstawicielom różnych środowisk harcerskich. Panie Prezydencie, tutaj na sali są najlepsi z najlepszych, liderzy pomocy, którzy w sytuacji ekstremalnej potrafili podjąć szybkie decyzje i wziąć odpowiedzialność za życie innych.

Po oficjalnym wystąpieniu Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podchodził do grup przedstawicieli służb i wolontariuszy, by uścisnąć dłoń niosącym pomoc, porozmawiać czy też stanąć z nimi do pamiątkowej fotografii. A my jako OSP nadal utrzymujemy kontakt z Prezesem wspomnianej fundacji i gotowi jesteśmy do kolejnej fazy pomocy.

Dodaj komentarz