Zimowa pomoc
18 kwietnia, 2018
VI Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Piłce Nożnej Drużyn OSP
1 maja, 2018

Spotkanie z Prezydentem RP w Brusach

Na zaproszenie Fundacji pomoc dla Sośna „Zawierucha” i Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy delegacja OSP Poddębice wzięła udział w spotkaniu, które odbyło się 20 marca na styku województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego, w Brusach. Prezydent RP Andrzej Duda po 7 miesiącach od pierwszej wizyty spotkał się z wolontariuszami, którzy, po przejściu nawałnicy w sierpniu ubiegłego roku, ruszyli z wielu zakątków naszego kraju z bezinteresowną pomocą. W sali Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach zebrało się prawie 300 wolontariuszy oraz przedstawicieli organizacji, którzy reprezentowali tych wszystkich zaangażowanych w akcję likwidacji skutków nawałnicy.

Jako członkowie OSP w Poddębicach czujemy ogromną satysfakcję i dumę z tego, że zostaliśmy dostrzeżeni i docenieni tym „honorowym” uczestnictwem w spotkaniu z Prezydentem. Na to wyróżnienie i zarazem sukces pracowało wielu ludzi z naszego regionu, a my staraliśmy się reprezentować ich wszystkich, co podkreślałem na każdym kroku.  Warto w tym miejscu zacytować  słowa Sołtysa  Rytla Łukasza Ossowskiego , który wyraził swoją ogromną wdzięczność za zryw ludzkich serc i bezinteresowność w niesieniu pomocy tym najbardziej poszkodowanym.

– Cieszę się, że dzisiaj Pan Prezydent jest tutaj, by uścisnąć dłonie wszystkim tym, którzy dokonali czegoś, co wydawało się w tamtym trudnym czasie niemożliwe i niewykonalne. Jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych, wolontariuszom, przedstawicielom różnych środowisk harcerskich. Panie Prezydencie, tutaj na sali są najlepsi z najlepszych, liderzy pomocy, którzy w sytuacji ekstremalnej potrafili podjąć szybkie decyzje i wziąć odpowiedzialność za życie innych.

Po oficjalnym wystąpieniu Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podchodził do grup przedstawicieli służb i wolontariuszy, by uścisnąć dłoń niosącym pomoc, porozmawiać czy też stanąć z nimi do pamiątkowej fotografii. A my jako OSP nadal utrzymujemy kontakt z Prezesem wspomnianej fundacji i gotowi jesteśmy do kolejnej fazy pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

“Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”

Tak trudno pisać jakikolwiek tekst, kiedy oczy zalewają łzy. Z przykrością informuję Was wszystkich, że w dniu 4 kwietnia 2020 roku odszedł nasz wspaniały druh Michał Bojanowski, który miał zaledwie 23 lata, a ze Strażą związany był od dziecka. Żadne słowa nie są w stanie oddać bólu po stracie naszego ukochanego Michasia… Żył dla innych, zawsze wyciągał swoją pomocną dłoń, zawsze można było liczyć na jego wsparcie i bezinteresowność, zawsze pierwszy w strażnicy, był osoba wyjątkową. W pełni oddany swojej pasji, jaka była dla niego Straż Pożarna. Módlmy się w intencji Michasia… Opowiadajmy sobie historyjki z jego udziałem, byśmy nigdy o nim nie zapomnieli…

Bóg tak chciał… Jedynie nie przygotował Nas na to co się stało…

Mamy pewność, że wysoko w niebie nasz wspólny patron św. Florian wezwał Go do siebie, bo tam jest mu potrzebny…

W imieniu wszystkich członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Poddębicach będąc w głębokim smutku i żalu, łączymy się z pogrążona w żałobie rodziną naszego kolegi…

Prezes OSP Poddębice

Dh Tomasz Kapituła